14KP Bar Setting 0.15 Round
Retail Price: $847.96238
Our Price: $473.72 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2224-5 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.5 grams |
| Measurements | Top Width: 1.6 mm, Bottom Width: 1.6 mm, Top Height: 1.7 mm, Bottom Height: 1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2220-5 |
| Style Group Name: | WB2224-5 |
| Supplied Stones: | 5-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.15 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 2.1 Round
Retail Price: $4853.34156
Our Price: $2,711.36 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2672 |
|---|---|
| Approx. Weight | 17.55 grams |
| Measurements | Top Width: 11 mm, Bottom Width: 5 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2672 |
| Style Group Name: | WB2672 |
| Supplied Stones: | 6-0.17/RD, 6-0.18/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.10 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.45 Round
Retail Price: $1885.86882
Our Price: $1,053.56 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB234 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.4 grams |
| Measurements | Top Width: 5.3 mm, Bottom Width: 3.7 mm, Top Height: 2.1 mm, Bottom Height: 1.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1307 |
| Style Group Name: | WB234 |
| Supplied Stones: | 15-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.45 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.24 Round
Retail Price: $1220.5473
Our Price: $681.87 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB712 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.9 grams |
| Measurements | Top Width: 2.7 mm, Bottom Width: 2.4 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB712 |
| Style Group Name: | WB712 |
| Supplied Stones: | 2-0.03/RD, 2-0.05/RD, 1-0.08/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.24 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 5.1 Round
Retail Price: $5824.78888
Our Price: $3,254.07 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2675 |
|---|---|
| Approx. Weight | 21.2 grams |
| Measurements | Top Width: 10 mm, Bottom Width: 5 mm, Top Height: 1.7 mm, Bottom Height: 1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2675 |
| Style Group Name: | WB2675 |
| Supplied Stones: | 6-0.25/RD, 6-0.35/RD, 3-0.5/RD |
| Supplied Stone Weight: | 5.10 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.25 Round
Retail Price: $1832.67718
Our Price: $1,023.84 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB720 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.2 grams |
| Measurements | Top Width: mm, Bottom Width: mm, Top Height: mm, Bottom Height: mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB720 |
| Style Group Name: | WB720 |
| Supplied Stones: | 5-0.25/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.25 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.92 Round
Retail Price: $4360.98416
Our Price: $2,436.30 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2338 |
|---|---|
| Approx. Weight | 15.7 grams |
| Measurements | Top Width: 9.3 mm, Bottom Width: 6 mm, Top Height: 2..9 mm, Bottom Height: 1.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2338 |
| Style Group Name: | WB2338 |
| Supplied Stones: | 24-0.08/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.92 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.81 Round
Retail Price: $1672.98054
Our Price: $934.63 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1321 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.6 grams |
| Measurements | Top Width: 2.9 mm, Bottom Width: 3.2 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1320 |
| Style Group Name: | WB1321 |
| Supplied Stones: | 6-0.035/RD, 4-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.81 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.15 Round
Retail Price: $874.5582
Our Price: $488.58 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1408 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.6 grams |
| Measurements | Top Width: 2.2 mm, Bottom Width: 2.3 mm, Top Height: 1.8 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1408 |
| Style Group Name: | WB1408 |
| Supplied Stones: | 3-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.15 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.3 Round
Retail Price: $1646.38472
Our Price: $919.77 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB233 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.5 grams |
| Measurements | Top Width: 3.7 mm, Bottom Width: 2.7 mm, Top Height: 1.9 mm, Bottom Height: 1.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1299 |
| Style Group Name: | WB233 |
| Supplied Stones: | 10-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.30 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 3.12 Round
Retail Price: $3535.966
Our Price: $1,975.40 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2083 |
|---|---|
| Approx. Weight | 12.6 grams |
| Measurements | Top Width: 7.8 mm, Bottom Width: 4.6 mm, Top Height: 4 mm, Bottom Height: 1.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2083 |
| Style Group Name: | WB2083 |
| Supplied Stones: | 6-0.12/RD, 12-0.15/RD, 3-0.2/RD |
| Supplied Stone Weight: | 3.12 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.68 Round
Retail Price: $3642.41014
Our Price: $2,034.87 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1525 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13.0 grams |
| Measurements | Top Width: 8.3 mm, Bottom Width: 5.5 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 1.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1525 |
| Style Group Name: | WB1525 |
| Supplied Stones: | 21-0.08/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.68 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.25 Round
Retail Price: $1247.14312
Our Price: $696.73 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB395 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.0 grams |
| Measurements | Top Width: 2.4 mm, Bottom Width: 2.2 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB390 |
| Style Group Name: | WB395 |
| Supplied Stones: | 5-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.25 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.44 Round
Retail Price: $1752.82886
Our Price: $979.23 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1974 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.9 grams |
| Measurements | Top Width: 3.2 mm, Bottom Width: 2.8 mm, Top Height: 2.1 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1974 |
| Style Group Name: | WB1974 |
| Supplied Stones: | 4-0.08/RD, 1-0.12/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.44 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.62 Round
Retail Price: $3163.38108
Our Price: $1,767.25 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2396 |
|---|---|
| Approx. Weight | 11.2 grams |
| Measurements | Top Width: 5.8 mm, Bottom Width: 4.4 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 1.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2396 |
| Style Group Name: | WB2396 |
| Supplied Stones: | 8-0.03/RD, 12-0.07/RD, 6-0.09/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.62 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.4 Round
Retail Price: $1885.86882
Our Price: $1,053.56 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2345 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.4 grams |
| Measurements | Top Width: 3.2 mm, Bottom Width: 2.6 mm, Top Height: 2.7 mm, Bottom Height: 1.9 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2345 |
| Style Group Name: | WB2345 |
| Supplied Stones: | 2-0.2/RD, 2-0.3/RD, 1-0.4/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.40 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.5 Round
Retail Price: $1779.42468
Our Price: $994.09 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1703 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.0 grams |
| Measurements | Top Width: 4.5 mm, Bottom Width: 2.6 mm, Top Height: 2.2 mm, Bottom Height: 1.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1703 |
| Style Group Name: | WB1703 |
| Supplied Stones: | 10-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.50 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.75 Round
Retail Price: $1539.87972
Our Price: $860.27 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1090 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.1 grams |
| Measurements | Top Width: 4.1 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1090 |
| Style Group Name: | WB1090 |
| Supplied Stones: | 5-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.75 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 1.05 Round
Retail Price: $1885.86882
Our Price: $1,053.56 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1351 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.4 grams |
| Measurements | Top Width: 3.4 mm, Bottom Width: 3.4 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1351 |
| Style Group Name: | WB1351 |
| Supplied Stones: | 7-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.05 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Bar Setting 0.74 Round
Retail Price: $1593.13222
Our Price: $890.02 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB5032 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.3 grams |
| Measurements | Top Width: 3.0 mm, Bottom Width: 2.6 mm, Top Height: 3.2 mm, Bottom Height: 2.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB5032 |
| Style Group Name: | WB5032 |
| Supplied Stones: | 48-0.005/RD, 5-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.74 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |

