14KP Round 0.72 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1138.62974
Our Price: $636.11 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB197 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.8 grams |
| Measurements | Top Width: 4 mm, Bottom Width: 4 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 2.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB197-4 |
| Style Group Name: | EWB197 |
| Supplied Stones: | 12-0.06/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.72 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.2 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $999.38206
Our Price: $558.31 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB503 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.3 grams |
| Measurements | Top Width: 4 mm, Bottom Width: 4 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 2.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB503-4 |
| Style Group Name: | EWB503 |
| Supplied Stones: | 10-0.1/RD, 20-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.20 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.33 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1158.95698
Our Price: $647.46 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB499 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.9 grams |
| Measurements | Top Width: 4.3 mm, Bottom Width: 4.3 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 2.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB499-3-4 |
| Style Group Name: | EWB499 |
| Supplied Stones: | 11-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.33 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 3.2 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2155.47862
Our Price: $1,204.18 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB169-15 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.6 grams |
| Measurements | Top Width: 5.6 mm, Bottom Width: 5.6 mm, Top Height: 4 mm, Bottom Height: 4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB169-8-4 |
| Style Group Name: | EWB169-15 |
| Supplied Stones: | 40-0.08/RD |
| Supplied Stone Weight: | 3.20 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 4 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2209.03542
Our Price: $1,234.10 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB419 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.8 grams |
| Measurements | Top Width: 6 mm, Bottom Width: 6 mm, Top Height: 4.1 mm, Bottom Height: 4.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB419-10-4 |
| Style Group Name: | EWB419 |
| Supplied Stones: | 40-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 4.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.97 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1299.17842
Our Price: $725.80 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB457 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.4 grams |
| Measurements | Top Width: 4.5 mm, Bottom Width: 4.5 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB457-1.5-4 |
| Style Group Name: | EWB457 |
| Supplied Stones: | 90-0.005/RD, 35-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.97 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.74 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $866.40296
Our Price: $484.02 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB507 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.8 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB507-1-4 |
| Style Group Name: | EWB507 |
| Supplied Stones: | 74-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.74 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.28 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1352.67436
Our Price: $755.68 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB237 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.6 grams |
| Measurements | Top Width: 6.7 mm, Bottom Width: 6.7 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 2.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB237-4 |
| Style Group Name: | EWB237 |
| Supplied Stones: | 16-0.03/RD, 8-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.28 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.6 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1797.25666
Our Price: $1,004.05 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB502 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.3 grams |
| Measurements | Top Width: 7.3 mm, Bottom Width: 7.3 mm, Top Height: 1.9 mm, Bottom Height: 1.9 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB502-1-4 |
| Style Group Name: | EWB502 |
| Supplied Stones: | 60-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.60 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.32 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $763.97558
Our Price: $426.80 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB491 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.4 grams |
| Measurements | Top Width: 2.6 mm, Bottom Width: 2.6 mm, Top Height: 2.0 mm, Bottom Height: 2.0 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB491-1.5-4 |
| Style Group Name: | EWB491 |
| Supplied Stones: | 21-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.32 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.22 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1245.62162
Our Price: $695.88 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB345 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.2 grams |
| Measurements | Top Width: 3 mm, Bottom Width: 3 mm, Top Height: 2.2 mm, Bottom Height: 2.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB345-4 |
| Style Group Name: | EWB345 |
| Supplied Stones: | 11-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.22 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $978.0202
Our Price: $546.38 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB446 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.2 grams |
| Measurements | Top Width: 2.8 mm, Bottom Width: 2.8 mm, Top Height: 3.7 mm, Bottom Height: 3.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB446-10-4 |
| Style Group Name: | EWB446 |
| Supplied Stones: | 20-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.4 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2155.47862
Our Price: $1,204.18 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB104 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.6 grams |
| Measurements | Top Width: 4.7 mm, Bottom Width: 4.7 mm, Top Height: 2.9 mm, Bottom Height: 2.9 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB104-10-5 |
| Style Group Name: | EWB104 |
| Supplied Stones: | 14-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.40 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 3.08 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $3761.08714
Our Price: $2,101.17 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB159-7 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13.6 grams |
| Measurements | Top Width: 8.9 mm, Bottom Width: 8.9 mm, Top Height: 3.3 mm, Bottom Height: 3.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB159-7-4 |
| Style Group Name: | EWB159-7 |
| Supplied Stones: | 44-0.07/RD |
| Supplied Stone Weight: | 3.08 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2.1 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1620.27578
Our Price: $905.18 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB103 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.6 grams |
| Measurements | Top Width: 4.2 mm, Bottom Width: 4.2 mm, Top Height: 4.6 mm, Bottom Height: 4.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB103-10-4 |
| Style Group Name: | EWB103 |
| Supplied Stones: | 21-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.10 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 3.8 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1620.27578
Our Price: $905.18 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB430 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.6 grams |
| Measurements | Top Width: 6.4 mm, Bottom Width: 6.4 mm, Top Height: 3.3 mm, Bottom Height: 3.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB430-10-4 |
| Style Group Name: | EWB430 |
| Supplied Stones: | 38-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 3.80 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.6 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $951.30266
Our Price: $531.45 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB420 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.1 grams |
| Measurements | Top Width: 2.9 mm, Bottom Width: 2.9 mm, Top Height: 3.6 mm, Bottom Height: 3.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB420-10-4 |
| Style Group Name: | EWB420 |
| Supplied Stones: | 16-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.60 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2.21 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1325.95682
Our Price: $740.76 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB455 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.5 grams |
| Measurements | Top Width: 3.5 mm, Bottom Width: 3.5 mm, Top Height: 3.7 mm, Bottom Height: 3.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB455-10-4 |
| Style Group Name: | EWB455 |
| Supplied Stones: | 21-0.1/RD, 42-0.0025/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.21 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.3 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $951.30266
Our Price: $531.45 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB488 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.1 grams |
| Measurements | Top Width: 3 mm, Bottom Width: 3 mm, Top Height: 2.1 mm, Bottom Height: 2.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB488-2-4 |
| Style Group Name: | EWB488 |
| Supplied Stones: | 12-0.015/RD, 6-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.30 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2075.20428
Our Price: $1,159.33 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB414-2 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.3 grams |
| Measurements | Top Width: 10.6 mm, Bottom Width: 10.6 mm, Top Height: 3.4 mm, Bottom Height: 3.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB414-2-4 |
| Style Group Name: | EWB414-2 |
| Supplied Stones: | 72-0.01/RD, 9-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |

