14KP Round 1.68 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2262.53136
Our Price: $1,263.98 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB483 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.0 grams |
| Measurements | Top Width: 8.8 mm, Bottom Width: 8.8 mm, Top Height: 3.2 mm, Bottom Height: 3.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB483-4 |
| Style Group Name: | EWB483 |
| Supplied Stones: | 42-0.04/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.68 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $978.0202
Our Price: $546.38 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB446 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.2 grams |
| Measurements | Top Width: 2.8 mm, Bottom Width: 2.8 mm, Top Height: 3.7 mm, Bottom Height: 3.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB446-10-4 |
| Style Group Name: | EWB446 |
| Supplied Stones: | 20-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.35 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $924.52426
Our Price: $516.49 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB462 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.0 grams |
| Measurements | Top Width: 5.3 mm, Bottom Width: 5.3 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 2.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB462-3-4 |
| Style Group Name: | EWB462 |
| Supplied Stones: | 45-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.35 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.57 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1727.32852
Our Price: $964.99 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB416-1.5 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.0 grams |
| Measurements | Top Width: 5 mm, Bottom Width: 5 mm, Top Height: 3 mm, Bottom Height: 3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB416-1.5-4 |
| Style Group Name: | EWB416-1.5 |
| Supplied Stones: | 105-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.57 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.28 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1352.67436
Our Price: $755.68 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB237 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.6 grams |
| Measurements | Top Width: 6.7 mm, Bottom Width: 6.7 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 2.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB237-4 |
| Style Group Name: | EWB237 |
| Supplied Stones: | 16-0.03/RD, 8-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.28 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.2 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2075.20428
Our Price: $1,159.33 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB415-5 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.3 grams |
| Measurements | Top Width: 8.8 mm, Bottom Width: 8.8 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 2.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB415-10-4 |
| Style Group Name: | EWB415-5 |
| Supplied Stones: | 8-0.05/RD, 8-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.20 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.41 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $794.28386
Our Price: $443.73 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB505 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.3 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB505-4½ |
| Style Group Name: | EWB505 |
| Supplied Stones: | 9-0.03/RD, 9-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.41 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.88 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $892.99878
Our Price: $498.88 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB500 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.9 grams |
| Measurements | Top Width: 4.8 mm, Bottom Width: 4.8 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 2.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB500-1-4 |
| Style Group Name: | EWB500 |
| Supplied Stones: | 88-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.88 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2075.20428
Our Price: $1,159.33 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB414-2 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.3 grams |
| Measurements | Top Width: 10.6 mm, Bottom Width: 10.6 mm, Top Height: 3.4 mm, Bottom Height: 3.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB414-2-4 |
| Style Group Name: | EWB414-2 |
| Supplied Stones: | 72-0.01/RD, 9-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.62 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $3600.53846
Our Price: $2,011.47 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB391 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13.0 grams |
| Measurements | Top Width: 10.8 mm, Bottom Width: 10.8 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB391-4 |
| Style Group Name: | EWB391 |
| Supplied Stones: | 64-0.005/RD, 15-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.62 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.93 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $924.52426
Our Price: $516.49 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB458 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.0 grams |
| Measurements | Top Width: 3 mm, Bottom Width: 3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB458-1-4 |
| Style Group Name: | EWB458 |
| Supplied Stones: | 74-0.0075/RD, 37-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.93 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2.24 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $3413.21138
Our Price: $1,906.82 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB435 |
|---|---|
| Approx. Weight | 12.3 grams |
| Measurements | Top Width: 9.2 mm, Bottom Width: 9.2 mm, Top Height: 3.1 mm, Bottom Height: 3.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB435-4 |
| Style Group Name: | EWB435 |
| Supplied Stones: | 64-0.02/RD, 8-0.04/RD, 8-0.08/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.24 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.69 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $737.19718
Our Price: $411.84 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB298 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.3 grams |
| Measurements | Top Width: 2.8 mm, Bottom Width: 2.8 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 2.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB298-4 |
| Style Group Name: | EWB298 |
| Supplied Stones: | 23-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.69 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2.1 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $3126.19562
Our Price: $1,746.48 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB281 |
|---|---|
| Approx. Weight | 11.0 grams |
| Measurements | Top Width: 6.6 mm, Bottom Width: 6.6 mm, Top Height: 3 mm, Bottom Height: 3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB280-10 |
| Style Group Name: | EWB281 |
| Supplied Stones: | 70-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.10 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.95 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $978.0202
Our Price: $546.38 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB469 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.2 grams |
| Measurements | Top Width: 4.5 mm, Bottom Width: 4.5 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 2.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB469-4 |
| Style Group Name: | EWB469 |
| Supplied Stones: | 13-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.95 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.29 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2487.28734
Our Price: $1,389.55 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB409 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.84 grams |
| Measurements | Top Width: 11.4 mm, Bottom Width: 11.4 mm, Top Height: 2.1 mm, Bottom Height: 2.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB409-4 |
| Style Group Name: | EWB409 |
| Supplied Stones: | 78-0.01/RD, 6-0.015/RD, 21-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.29 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1058.3554
Our Price: $591.26 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB463 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 grams |
| Measurements | Top Width: 3.1 mm, Bottom Width: 3.1 mm, Top Height: 3.2 mm, Bottom Height: 3.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB463-10-4 |
| Style Group Name: | EWB463 |
| Supplied Stones: | 19-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.78 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $656.92284
Our Price: $367.00 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB262 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.0 grams |
| Measurements | Top Width: 2.8 mm, Bottom Width: 2.8 mm, Top Height: 2.2 mm, Bottom Height: 2.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB262-4 |
| Style Group Name: | EWB262 |
| Supplied Stones: | 26-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.78 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1245.62162
Our Price: $695.88 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB410 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.2 grams |
| Measurements | Top Width: 7 mm, Bottom Width: 7 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 2.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB410-4 |
| Style Group Name: | EWB410 |
| Supplied Stones: | 20-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1252.98568
Our Price: $699.99 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB177 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.0 grams |
| Measurements | Top Width: 3.1 mm, Bottom Width: 3.1 mm, Top Height: 4.3 mm, Bottom Height: 4.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB177-10-3½ |
| Style Group Name: | EWB177 |
| Supplied Stones: | 19-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |

