14KP Pr+Rd 0.27 Combinations
Retail Price: $1167.05136
Our Price: $651.98 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB5083 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.7 grams |
| Measurements | Top Width: 3 mm, Bottom Width: 2 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB5083 |
| Style Group Name: | WB5083 |
| Supplied Stones: | 2-2x2/PR, 4-0.02/RD, 3-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.27 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.42 Combinations
Retail Price: $1486.38378
Our Price: $830.38 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB873 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.9 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 2.9 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 1.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB873 |
| Style Group Name: | WB873 |
| Supplied Stones: | 3-2.5x2.5/PR, 2-0.06/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.42 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.27 Combinations
Retail Price: $1246.89968
Our Price: $696.59 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB5075 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.0 grams |
| Measurements | Top Width: 2.4 mm, Bottom Width: 2.5 mm, Top Height: 2.2 mm, Bottom Height: 1.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB5075 |
| Style Group Name: | WB5075 |
| Supplied Stones: | 2-2x2/PR, 4-0.02/RD, 3-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.27 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.65 Combinations
Retail Price: $1805.65534
Our Price: $1,008.75 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1505 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.1 grams |
| Measurements | Top Width: 4.1 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 1.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1505 |
| Style Group Name: | WB1505 |
| Supplied Stones: | 5-3x3/PR, 4-0.2/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.65 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.77 Combinations
Retail Price: $2444.25932
Our Price: $1,365.51 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2433 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.5 grams |
| Measurements | Top Width: 5.6 mm, Bottom Width: 4.4 mm, Top Height: 3.1 mm, Bottom Height: 1.9 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2433 |
| Style Group Name: | WB2433 |
| Supplied Stones: | 17-1.75x1.75/PR, 34-0.0075/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.77 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.94 Combinations
Retail Price: $1592.82792
Our Price: $889.85 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1113 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.3 grams |
| Measurements | Top Width: 3.1 mm, Bottom Width: 2.4 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 1.2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1113 |
| Style Group Name: | WB1113 |
| Supplied Stones: | 2-3x3/PR, 3-0.2/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.94 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.7 Combinations
Retail Price: $1672.61538
Our Price: $934.42 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1528 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.6 grams |
| Measurements | Top Width: 3.5 mm, Bottom Width: 2.9 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 1.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1528 |
| Style Group Name: | WB1528 |
| Supplied Stones: | 3-4x4/PR, 2-0.25/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.70 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.02 Combinations
Retail Price: $1512.9796
Our Price: $845.24 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB204 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.0 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 2.7 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 1.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB204 |
| Style Group Name: | WB204 |
| Supplied Stones: | 3-2.75x2.75/PR, 4-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.02 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.15 Combinations
Retail Price: $2045.13944
Our Price: $1,142.54 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1526 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.0 grams |
| Measurements | Top Width: 3.8 mm, Bottom Width: 3.7 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 1.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1526 |
| Style Group Name: | WB1526 |
| Supplied Stones: | 4-2.5x2.5/PR, 5-0.15/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.15 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1 Combinations
Retail Price: $2231.37104
Our Price: $1,246.58 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2350 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.7 grams |
| Measurements | Top Width: 4 mm, Bottom Width: 3.6 mm, Top Height: 2.8 mm, Bottom Height: 1.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2350 |
| Style Group Name: | WB2350 |
| Supplied Stones: | 4-2.5x2.5/PR, 3-0.2/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.8 Combinations
Retail Price: $1486.38378
Our Price: $830.38 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2410 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.9 grams |
| Measurements | Top Width: 4 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 1.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2410 |
| Style Group Name: | WB2410 |
| Supplied Stones: | 3-3.25x3.25/PR, 8-0.025/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.80 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 2.15 Combinations
Retail Price: $1779.05952
Our Price: $993.89 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2369 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.0 grams |
| Measurements | Top Width: 4.5 mm, Bottom Width: 3.7 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.1 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2369 |
| Style Group Name: | WB2369 |
| Supplied Stones: | 13-2.75x2.75/PR, 4-0.0075/RD, 30-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.15 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.27 Combinations
Retail Price: $1246.89968
Our Price: $696.59 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB5077 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.0 grams |
| Measurements | Top Width: 2.7 mm, Bottom Width: 3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 1.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB5077 |
| Style Group Name: | WB5077 |
| Supplied Stones: | 3-2x2/PR, 4-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.27 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.48 Combinations
Retail Price: $2630.49092
Our Price: $1,469.55 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1645 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9.2 grams |
| Measurements | Top Width: 5.4 mm, Bottom Width: 3.5 mm, Top Height: 3.0 mm, Bottom Height: 1.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1645 |
| Style Group Name: | WB1645 |
| Supplied Stones: | 11-2.5x2.5/PR, 38-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.48 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.18 Combinations
Retail Price: $1832.25116
Our Price: $1,023.60 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB1332 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.2 grams |
| Measurements | Top Width: 4.4 mm, Bottom Width: 3.1 mm, Top Height: 3.1 mm, Bottom Height: 1.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB1332 |
| Style Group Name: | WB1332 |
| Supplied Stones: | 4-3x3/PR, 2-0.25/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.18 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.87 Combinations
Retail Price: $2790.18756
Our Price: $1,558.76 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2181 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9.8 grams |
| Measurements | Top Width: 6.2 mm, Bottom Width: 4.2 mm, Top Height: 3.1 mm, Bottom Height: 1.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2181 |
| Style Group Name: | WB2181 |
| Supplied Stones: | 2-2.5x2.5/PR, 1-3.5x3.5/PR, 2-0.2/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.87 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.46 Combinations
Retail Price: $2524.10764
Our Price: $1,410.12 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2360 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.8 grams |
| Measurements | Top Width: 5.4 mm, Bottom Width: 4.3 mm, Top Height: 3.1 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2360 |
| Style Group Name: | WB2360 |
| Supplied Stones: | 11-2.5x2.5/PR, 12-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.46 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.95 Combinations
Retail Price: $2984.39182
Our Price: $1,667.26 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB5219 |
|---|---|
| Approx. Weight | 10.53 grams |
| Measurements | Top Width: 11.3 mm, Bottom Width: 6.2 mm, Top Height: 3.5 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB5219 |
| Style Group Name: | WB5219 |
| Supplied Stones: | 2-1.75x1.75/PR, 2-2x2/PR, 2-2.5x2.5/PR, 1-2.75x2.75/PR, 30-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.95 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 0.97 Combinations
Retail Price: $2231.37104
Our Price: $1,246.58 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB673 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.7 grams |
| Measurements | Top Width: 5.1 mm, Bottom Width: 4.1 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 1.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB673 |
| Style Group Name: | WB673 |
| Supplied Stones: | 13-2x2/PR, 32-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.97 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Pr+Rd 1.58 Combinations
Retail Price: $1459.78796
Our Price: $815.52 (Savings: 44.13%)
| Item Code | WB2174 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.8 grams |
| Measurements | Top Width: 1.5 mm, Bottom Width: 2.3 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | WB2174 |
| Style Group Name: | WB2174 |
| Supplied Stones: | 2-3.5x3.5/PR, 2-4x4/PR, 2-0.12/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.58 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |

