14KP Round 0.74 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $866.40296
Our Price: $484.02 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB507 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.8 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB507-1-4 |
| Style Group Name: | EWB507 |
| Supplied Stones: | 74-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.74 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.28 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1352.67436
Our Price: $755.68 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB237 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.6 grams |
| Measurements | Top Width: 6.7 mm, Bottom Width: 6.7 mm, Top Height: 2.3 mm, Bottom Height: 2.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB237-4 |
| Style Group Name: | EWB237 |
| Supplied Stones: | 16-0.03/RD, 8-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.28 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.79 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1994.92994
Our Price: $1,114.49 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB442 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.0 grams |
| Measurements | Top Width: 6.7 mm, Bottom Width: 6.7 mm, Top Height: 1.4 mm, Bottom Height: 1.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB442-4 |
| Style Group Name: | EWB442 |
| Supplied Stones: | 64-0.01/RD, 23-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.79 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.39 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $737.19718
Our Price: $411.84 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB461 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.3 grams |
| Measurements | Top Width: 2.5 mm, Bottom Width: 2.5 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 2.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB461-1-4 |
| Style Group Name: | EWB461 |
| Supplied Stones: | 39-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.39 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.27 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1085.07294
Our Price: $606.19 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB497 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.6 grams |
| Measurements | Top Width: mm, Bottom Width: mm, Top Height: mm, Bottom Height: mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB497-4 |
| Style Group Name: | EWB497 |
| Supplied Stones: | 6-0.015/RD, 6-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.27 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.63 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $790.75398
Our Price: $441.76 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB464 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.5 grams |
| Measurements | Top Width: 2.4 mm, Bottom Width: 2.4 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB464-4 |
| Style Group Name: | EWB464 |
| Supplied Stones: | 126-0.005/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.63 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.8 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1457.04926
Our Price: $813.99 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB424 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.99 grams |
| Measurements | Top Width: 4.0 mm, Bottom Width: 4.0 mm, Top Height: 3.4 mm, Bottom Height: 3.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB424-10-4 |
| Style Group Name: | EWB424 |
| Supplied Stones: | 18-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.80 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.62 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $3600.53846
Our Price: $2,011.47 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB391 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13.0 grams |
| Measurements | Top Width: 10.8 mm, Bottom Width: 10.8 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB391-4 |
| Style Group Name: | EWB391 |
| Supplied Stones: | 64-0.005/RD, 15-0.02/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.62 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.27 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1140.02952
Our Price: $636.89 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB497 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.6 grams |
| Measurements | Top Width: mm, Bottom Width: mm, Top Height: mm, Bottom Height: mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB497-4½ |
| Style Group Name: | EWB497 |
| Supplied Stones: | 6-0.015/RD, 6-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.27 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 4 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2449.85844
Our Price: $1,368.64 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB225 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.7 grams |
| Measurements | Top Width: 6.6 mm, Bottom Width: 6.6 mm, Top Height: 4.8 mm, Bottom Height: 4.8 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB225-4 |
| Style Group Name: | EWB225 |
| Supplied Stones: | 40-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 4.00 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.36 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1620.27578
Our Price: $905.18 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB432 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.6 grams |
| Measurements | Top Width: 3.1 mm, Bottom Width: 3.1 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 2.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB432-1-5 |
| Style Group Name: | EWB432 |
| Supplied Stones: | 36-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.36 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1272.40002
Our Price: $710.84 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB465 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.3 grams |
| Measurements | Top Width: 4.2 mm, Bottom Width: 4.2 mm, Top Height: 2.5 mm, Bottom Height: 2.5 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB465-10-4 |
| Style Group Name: | EWB465 |
| Supplied Stones: | 19-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.42 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $844.24992
Our Price: $471.65 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB349 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.7 grams |
| Measurements | Top Width: 3.4 mm, Bottom Width: 3.4 mm, Top Height: 2.4 mm, Bottom Height: 2.4 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB349-4 |
| Style Group Name: | EWB349 |
| Supplied Stones: | 21-0.01/RD, 7-0.03/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.42 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.41 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $794.28386
Our Price: $443.73 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB505 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.3 grams |
| Measurements | Top Width: 3.3 mm, Bottom Width: 3.3 mm, Top Height: 2 mm, Bottom Height: 2 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB505-4½ |
| Style Group Name: | EWB505 |
| Supplied Stones: | 9-0.03/RD, 9-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.41 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.4 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $924.52426
Our Price: $516.49 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB450 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.0 grams |
| Measurements | Top Width: 2.5 mm, Bottom Width: 2.5 mm, Top Height: 2.7 mm, Bottom Height: 2.7 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB450-1-4 |
| Style Group Name: | EWB450 |
| Supplied Stones: | 40-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.40 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.23 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $362.54302
Our Price: $202.54 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB474 |
|---|---|
| Approx. Weight | 0.9 grams |
| Measurements | Top Width: 1.5 mm, Bottom Width: 1.5 mm, Top Height: 1.6 mm, Bottom Height: 1.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB474-0.5-4 |
| Style Group Name: | EWB474 |
| Supplied Stones: | 45-0.005/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.23 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.57 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1746.0734
Our Price: $975.46 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB434 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.07 grams |
| Measurements | Top Width: 5.2 mm, Bottom Width: 5.2 mm, Top Height: 3 mm, Bottom Height: 3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB434-4 |
| Style Group Name: | EWB434 |
| Supplied Stones: | 105-0.015/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.57 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 2.3 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $2262.53136
Our Price: $1,263.98 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB283 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8.0 grams |
| Measurements | Top Width: mm, Bottom Width: mm, Top Height: 5.95 mm mm, Bottom Height: 5.95 mm mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB283-4 |
| Style Group Name: | EWB283 |
| Supplied Stones: | 46-0.05/RD |
| Supplied Stone Weight: | 2.30 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 0.55 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $919.5946
Our Price: $513.74 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB501 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.0 grams |
| Measurements | Top Width: 4.4 mm, Bottom Width: 4.4 mm, Top Height: 2.6 mm, Bottom Height: 2.6 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB501-1-4 |
| Style Group Name: | EWB501 |
| Supplied Stones: | 55-0.01/RD |
| Supplied Stone Weight: | 0.55 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |
14KP Round 1.9 Eternity Wedding Bands
Retail Price: $1252.98568
Our Price: $699.99 (Savings: 44.13%)
| Item Code | EWB177 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.0 grams |
| Measurements | Top Width: 3.1 mm, Bottom Width: 3.1 mm, Top Height: 4.3 mm, Bottom Height: 4.3 mm |
| Metal | 14KP |
| Style Name: | EWB177-10-3½ |
| Style Group Name: | EWB177 |
| Supplied Stones: | 19-0.1/RD |
| Supplied Stone Weight: | 1.90 CT. |
| Center Stone Sold Separately: |

